A Tisza-tóról határozottan kijelenthetjük, hogy az egyik legdiverzebb vizünk, hiszen egyszerre áramlik és áll, ligetek, erdők és hatalmas vízfelületek váltakoznak, és titokzatos nádas-gyékényes ösvények kalauzolnak bennünket az elképesztő növény- és állatvilágba. Mivel a természet közelsége egyre inkább háttérbe szorul a hétköznapokban, szerettük volna ezt az élményt visszaadni egy csapatépítő keretein belül, méghozzá egyedülálló és csapatra szabott outdoor kaland formájában.
Közös cél, közös emlékek: így kovácsol össze a sportolás
- Sokszor mondják, hogy a sport összeköt, hiszen közösségkovácsoló ereje van, ami talán annak tudható be, hogy egy közös célért eveztek, ez pedig erősíti a csapatszellemet.
- A sportolás során megélt sikerek, kihívások és élmények közelebb hozzák egymáshoz a résztvevőket, erősítve a közösségi kötelékeket.
- A kommunikáció nem szorul korlátok közé, nincs megszabva téma, nincs kötelező ‘small talk’, illetve beszélni sem kötelező, csak élvezzétek a természet hangjait és kalandozzanak el gondolataitok.
- A sportolásnak pozitív hatása van a mentális egészségre is, segítve az stresszkezelést és az érzelmi egyensúly fenntartását.
- A közösen elért sportteljesítmények és sikerek büszkeséget váltanak ki a résztvevőkből, ami tovább erősíti a közösségi összetartást.
A vízitúra rendje: hogyan zajlik, mit szabad és mit nem?
A napi menetrend szerint várjuk érkezéseteket frissen elkészült kalandtúra központunkban, a gyülekező 10:00-10:30 között történik, ezt követően pedig tartunk nektek egy rövid biztonsági- és balesetvédelmi oktatást. Amint ez megvan, kiosztjuk a felszerelést, felcsatoljuk a mentőmellényeket és vízre tesszük a kenukat, hogy lehetőleg már 11-kor útnak is indulhassunk.
A vízitúra útvonalától függően átlagosan 4-6 órát evezünk (természetesen nem egyhuzamban), majd szépen komótosan visszaandalgunk a központba, ahol a kollégák már készítik a friss bográcsos meleg ételt. Kényelmesen elfogyasztjuk a gulyást olyan 17:00-18:00 óra magasságában, megosztjuk egymással a tapasztalatokat és élményeket, majd mindenkit hazaengedünk kipihenni a fáradalmakat.
A szabad-nem szabad kérdésre válaszolva érdemes magaddal hoznod az alábbiakat:
- 1.5-2 liter folyadék (kedved szerint, de a víz a legjobb szomjúság csillapító);
- kalap, ha nagyon tűzne a nap, plusz napszemüveg;
- naptej nehogy leégj;
- szúnyogriasztó, hiszen nádasokon is átkelünk;
- kényelmes hosszúujjú póló vagy ing szintén napégés ellen;
- időjárástól függően esőkabát, vagy fürdőruha és törölköző.
A tiltott tevékenységek pedig az alábbiak:
- alkohol vagy tudatmódosító szer fogyasztása, vagy ilyen állapotban történő érkezés;
- dohányzás: kérünk hogyha rágyújtanál, azt ne a vízitúrán tedd (elektromos dohányzást imitáló eszközök is ebbe a kategóriába tartoznak);
- levenni a mentőmellényt: elhisszük, hogy jól úszol, de a biztonság az első, úgyis lesz fürdésre kijelölt hely, ezért ha csobbannál, inkább szólj előtte és megoldjuk!
Ezek betartásával nem csak a biztonságotok garantálható, hanem a vízitúra is élvezetes lesz, egy olyan emlék, amire mindenki örömmel tekint majd vissza! Köszönjük, hogy megértitek!
Csapatunk már több éve szervez csapatépítőket, táborokat és osztálykirándulásokat a Tisza-tóra, méghozzá teljeskörű ellátással, akár 200 fős létszámig. Rengeteg túraútvonallal biztosítjuk, hogy minél többet láthassatok a Tisza élővilágából, miközben közös élmények kovácsolják össze a csapatot, amire örömmel emlékeztek majd vissza hosszú idő után is.
Kérjetek egyedi ajánlatot, hogy minél jobban rátok szabhassuk a csapatépítőt, vagy írjatok/hívjatok elérhetőségeink egyikén!